İnstagram’dan Para Kazanabilir Miyim


Instagram günümüzün en güçlü sosyal medya araçlarından biri. Fenomenlerin artması ve gelirleriyle ilgili haberler çoğaldıkça insanların sorduğu soruların başında "İnstagram'dan para kazanabilir miyim?" oluyor. Sosyal medyada ve haberlerde o kadar çok yanlış bilgiyle İnstagram, YouTube ve TikTok gibi platformlardan para kazanmanın "kolay" olduğu anlatılıyor ki bu soru sonunda İnstagram'dan nasıl para kazanabilirime dönüyor.

Evet İnstagram'dan veya diğer platformlardan para kazanmak mümkün. Ancak bu anlatıldığı kadar kolay değil.
Öncelikle İnstagram'dan nasıl para kazanılır bunlara bakalım.
1.) Fenomen Olmak Fenomen olmak Instagram'dan para kazanmanın en kolay yolu, burada zor olan fenomen olduktan sonra para kazanmak değil, fenomen olmak.
Fenomen olmak sanıldığı kadar kolay değil, temel de etrafınızda gördüğünüz iki tip fenomen var. Birincisi kaliteli içerik üretmeyen türlü şaklabanlıklar ve dalga geçilen videolarla gündemde kalmaya çalışanlar. Bu tip fenomenlerle ilgili çok fazla yorum yapmadan ikinci tip fenomenler hakkında daha fazla yazmak istiyorum.
İkinci tip fenomenler ilkinin aksine kaliteli içerik üreten, takipçileri tarafından postları merak edilen, paylaşımları beklenen fenomen tipi.
Bu tip fenomenler genellikle belli bir plan ve program dahilinde paylaşım yapan, konseptleri belli olan fenomenlerdir.